AKTUALITY

Zúčastnili jsme se běhu v barvách!

Přestože byl uplynulý rok pro mnoho lidí těžký, opět jsme se přesvědčili o tom, jak moc dokáže být společnost solidární. Od 16. května do 1. června se konal již druhý ročník charitativního běhu v barvách pro malého Přemečka, který od narození trpí vrozeným genetickým onemocněním SMA. Jelikož však celou akci zkomplikovala pandemie koronaviru, běžel se tento ročník alespoň virtuálně. A my jsme byli u toho!

O Přemečkovi

Přemeček se narodil v roce 2016 a první závažnější problémy se projevily až po sedmi měsících. V roce života mu byla diagnostikována spinální svalová atrofie II. typu a již půl roku poté začal být léčen a dostal první injekci Spinrazou. Po dalších dávkách se zdravotní stav malého bojovníka začal zlepšovat a nyní je na tom Přemek o poznání lépe, nemoc se zastavila. Každý den je však nutné s Přemečkem cvičit, třikrát týdně podstupuje rehabilitace, provádí dechové rehabilitace a dvakrát za rok by měl pobýt v lázních. K léčbě navíc potřebuje řadu kompenzačních pomůcek a přestože jsou některé hrazené pojišťovnou, některé nejsou, a tak se rodina neobejde bez finanční pomoci.

V loňském roce se tak konal první ročník charitativního běhu v barvách a byl také zřízen transparentní účet, na který mohli dobrovolníci posílat své finanční dary. Letos to chvíli vypadalo, že se akce nebude moci zopakovat, organizátoři však přišli s nápadem běžet alespoň virtuálně, což jsme si nemohli nechat ujít.

Virtuální běh v barvách

Naši zaměstnanci tak rodinu podpořili nejen nákupem propagačních předmětů, jako je tričko, odznak či čelenka, ale právě i registrací v letošním virtuálním ročníku běhu v barvách. Cílem nebylo uběhnout maraton nebo předem naplánovanou a unifikovanou trasu, každý běžel nebo šel, kde se mu jen zachtělo a s kým se mu zachtělo. Hlavní bylo se dobře bavit, nadýchat se čerstvého vzduchu a svou troškou do mlýna přispět na Přemkovu léčbu. Nakonec všichni zúčastnění dostali parádní medaili, která nám bude navždy připomínat, že každý může pomoci. Výtěžek z akce bude použit na ortopedické pomůcky, rehabilitace a lázeňskou péči.

Transparentní účet je v provozu i po ukončení charitativního běhu a přispět můžete i vy. Číslo účtu je 2801947076/2010 a věřte, že i sebemenší příspěvek pomáhá.  A pokud Vám letošní ročník běhu v barvách unikl, nezapomeňte se zúčastnit příští rok. My z GAS International do toho půjdeme také!

Zpět na výpis aktualit

O LAMA ENERGY GROUP

Jsme součástí mezinárodního energetického holdingu LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa, zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí a působí ve střední Evropě, Severní Americe a Asii.

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama petrolama

Společnost se převážně zaměřuje na obchodování se surovou ropou v USA a Kanadě.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

lama investments mongolia

Hlavní zaměření spolnečnosti je geologický průzkum a poradenské služby v Mongolsku.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.