AKTUALITY

Proč se vyplatí naučit se číst v cenách energií a vybrat si českého dodavatele

Většina Čechů mnoho let setrvává ze zvyku u stejného dodavatele energií, protože se nevyzná v jejich cenách a není schopna porovnat různé nabídky od konkurenčních poskytovatelů. Zrovna komodita elektrická energie patří k těm položkám rodinného rozpočtu, které v čase kontinuálně rostou, a proto se vyplatí udělat si vlastní průzkum a případně zvážit změnu dodavatele. V odběrech elektřiny navíc nemusíte být závislí na zahraničních dodávkách, na trhu funguje řada zavedených tuzemských poskytovatelů.

Základním problémem, proč většina lidí cenu energií neřeší, pravidelně platí složenky a jen si čas od času zanadává na rostoucí ceny, je nedostatečná informovanost o složkách ceny energií. Když se jich zeptáte, jaký tarif využívají nebo jaké mají smluvní podmínky, často na to nebudou umět odpovědět

Z čeho se skládá cena elektrické energie

Češi mají tendenci házet všechny dodavatele do jednoho pytle s tím, že si stejně nepolepší, protože ceny jsou všude stejné. Pravdou je, že cenu elektrické energie máte možnost ovlivnit až z poloviny. Celková částka, kterou dodavateli uhradíte, se skládá ze dvou složek, regulované a neregulované. Výši regulované složky dodavatel nijak neovlivní, ale neregulovanou část si ovlivňuje sám. Právě tato složka představuje velký potenciál a otevírá prostor pro konkurenční boj na trhu.

Zasáhly vás povodně? Budete mít elektřinu ještě levnější

Pokud navíc začnete odebírat energie od silné české firmy, nezávislé na zahraničních zdrojích, získáte další výhody. Gas International je ryze česká společnost, u které můžete s pomocí konzultací od specialistů ušetřit v průměru až 2 850 Kč. Navíc si můžete být jisti, že získáte přehled nad tím, kolik utrácíte za energie. Bydlíte v záplavové oblasti a dotkly se vás nedávné přívalové deště? Vzhledem k nelehké době a i přes kontinuální růst cen na trhu připravila společnost Gas International nabídku pro zákazníky zasažené povodněmi. Nově si mohou nastavit individuální cenové ujednání u komodity elektrická energie. Tím se sníží náklady za případné použití vysoušecích přístrojů. Více informací dostanete na zákaznické lince.

Zpět na výpis aktualit

O LAMA ENERGY GROUP

Jsme součástí mezinárodního energetického holdingu LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa, zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí a působí ve střední Evropě, Severní Americe a Asii.

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama petrolama

Společnost se převážně zaměřuje na obchodování se surovou ropou v USA a Kanadě.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

lama investments mongolia

Hlavní zaměření spolnečnosti je geologický průzkum a poradenské služby v Mongolsku.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.